Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miło nam poinformować, że w naszej szkole został zrealizowany Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016 – 2020.

Celem programu było wspieranie organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Spełniliśmy wszelkie wymagania formalne, dzięki czemu uzyskaliśmy środki finansowe na zakup książek. Wśród uczniów i nauczycieli przeprowadziliśmy ankietę dotyczącą publikacji, w które ich zdaniem warto zaopatrzyć bibliotekę. W oparciu o podane propozycje utworzyliśmy listę książek do zakupu, która uzyskała pozytywną opinię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Lompy w Katowicach Filia w Tychach.

Zakupiliśmy 466 nowych pozycji (206 tytułów) z literatury pięknej oraz książki popularno-naukowe z zakresu wiedzy o sztuce (teoria sztuki, malarstwo, grafika, projektowanie graficzne, moda, fotografia i film), historii, psychologii, filozofii, nauki języków obcych i 1 audiobook.

Realizacja programu przypadła na bardzo trudny czas, jednak uczniowie naszej szkoły razem z nauczycielami podjęli wyzwanie i zaangażowali się w realizację procesów promujących czytelnictwo.

Obserwując współczesną, uczącą się młodzież już dawno dostosowaliśmy organizację pracy biblioteki do ich potrzeb. Nasi uczniowie mają możliwość wypożyczania książek na okres ferii zimowych i wakacji letnich.

Również w czasie tegorocznego zamknięcia szkół z powodów epidemiologicznych biblioteka pełniła dyżur, aby młodzież nie miała problemu z dostępem do wiedzy, a zwłaszcza lektur.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy dostrzegli sens podjętych działań i włączyli się w ich urzeczywistnienie.

Mamy nadzieję, że większość marzeń czytelniczych zostało zrealizowanych.

Zapraszamy także rodziców, opiekunów do zapoznania się z nowościami bibliotecznymi, ponieważ również dla Państwa, poprzez konto ucznia, stworzyliśmy możliwość korzystania z zasobów naszego księgozbioru.

Nowości dostępne w naszej szkolnej bibliotece

ZOBACZ