Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
W dniach 7-8 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się już po raz kolejny II etap Ogólnopolskiego Przeglądu z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby makroregionu południowo-zachodniego. Do naszej szkoły zjechali się reprezentanci szkół artystycznych z Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego, Zduńskiej Woli, Jeleniej Góry, Wrocławia (2), Opola, Gliwic, Tarnowskich Gór, Wodzisławia Śląskiego, Zabrza, Częstochowy, Bielska-Białej, Dąbrowy Górniczej.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice Alicja Pakosz i Paulina Strojniak z klasy III LP oraz Anna Oczkowicz z V OSSP.

W wyniku prac jurorów, którzy ocenili prace z zakresu rysunku, malarstwa i rzeźby wszystkich uczestników II etapu przeglądu nasza szkoła zajęła 1 miejsce, zaś uczennice Paulina Strojniak i Alicja Pakosz zajęły ex equo 2 lokatę, kwalifikując się tym samym do III etapu przeglądu.

Gratulujemy Alicji, Paulinie oraz Ani, dzięki którym możemy cieszyć się tak wysoką lokatą w kolejnym Ogólnopolskim Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby.

1.jpg

 

Kwalifikacja uczniów do III etapu przeglądu:

1. Agata Lędźwa - 29,5 pkt ZSP Dąbrowa Górnicza

2. Alicja Pakosz - 27,5 pkt ZSP Katowice

2. Paulina Strojniak - 27,5 pkt ZSP Katowice

3. Monika Rąbel - 27,25 pkt ZSP Bielsko Biała

3. Adrianna Faba - 27,25 pkt ZSP Dąbrowa Górnicza

4. Klara Tomczak - 27 pkt LP Zduńska Wola

5. Justyna Wełk - 25,75 pkt ZPPKP Opole

Najwyższe wyniki szkół:

1. Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach - 78,5 pkt

2. Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej - 76,8 pkt

3. Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu - 75,3 pkt

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021".